למעשה כמעט כל אדם נתקל בסיטואציה במהלך חייו שבה הוא צריך חוקר פרטי.

בארץ מקצוע החוקר הפרטי צובר תאוצה ונמצא כמעט בכל מקום , כל שעה ובכל מגזר.

אנחנו שומעים על מקרים רבים בהם חוקרים פרטיים מעורבים ומצליחים לפתח תיקים רבים ולהביא תוצאות טובות אך זהו רק קצה הקרחון כי רוב העבודה המוחלט של החוקרים אינה חשופה.

דוגמאות רבות לכך שאדם צריך חוקר פרטי,

מעקב אחר בן או בת הזוג, חוקרים פרטיים חושפים מידי יום ופעמים רבות קשרים "אסורים" ומעבר לחשיפת הקשר עצמו, לרוב מביא החוקר הפרטי מידע רב מסביב ובכך עוזר למזמין העבודה לסדר את מחשבותיו, להיות יותר רגוע ולשקול את צעדיו בהמשך החיים.

אדם הנבגד אינו יכול להמשיך את חייו כאילו כלום לא קרה ולכל אדם יש את הזכות לדעת את האמת.

מובן שכמעט 100 אחוז מהמקרים בהם בולש בן או בת הזוג אחרי הצד השני זה נגמר לא טוב,

לעיתים המעקב נחשף לפני הבגידה ואז משבש את התוכניות של הצד הבוגד ובכך מבצע המעקב גם לא מקבל את האמת וגם מחבל בסיכוי אמתי לתפוס את הצד הבוגד.

ובמקרים רבים אחרים נתפס חוקר פרטי בגידות המבצע את המעקב אחרי הבגידה או חושף את הבגידה ומקרים אלו לעיתים נגמרים בתלונה במשטרה ובפירוק החבילה בצורה מכוערת.

החוקר הפרטי יבצע עבורכם את העבודה בצורה שקטה ונקיה, יציג לכם את המצב בדיוק כמו שהוא ויהיה עליכם להחליט מה לעשות בצורה חוקית ושקטה מבלי להסתבך עם החוק.

דוגמא נוספת לכך שאדם יפנה לחוקר פרטי –

בעל עסק שנתבע ע"י העובד שלו בתאונת עבודה וטוען שאינו יכול לשוב לעבודה ומעבר לכך דורש פיצויים ואת כל התנאים המגיעים לו ע"פ חוק.

פעמים רבות במעקבים אלו אנו מביאים הוכחות כי העובד שתבע עובד כיום ב"שחור" ותפקודו תקין לחלוטין, הוכחות אלו הם חשובות מאוד למעסיק שנתבע תביעת סרק והחוקר הפרטי יוכל להעיד על כך בבית משפט.

גם כאן חשוב לזכור שקיים חוק על איסור ביצוע חקירות ע"י אדם שאינו חוקר פרטי מוסמך ויש להיזהר שלא לעבור על החוק ובכך להזמין או לפחות להתייעץ עם חוקר פרטי על הכול, חוקר פרטי מחויב לשמור על דיסקרטיות עם לקוחותיו.

דוגמא נוספת היא פניה של הורים לברר על החתן או הכלה המיועדים ,

לא פעם אנו מקבלים פניה מהורים מודאגים לברר את עברו של החתן או הכלה המיועדת לילדיהם, חקירות הרקע שעושה חוקר פרטי מיומן הם חקירות נרחבות עם מכרים, מידע שהושג בדרך חוקית והוכחות לעברו של אותו אדם.

החוקר הפרטי מקבל את המידע שההורים יודעים ממה ששמעו על החתן או הכלה המיועדים ומצליבים אותו עם המידע האמתי, לעיתים אנו נתקלים במידע שקרי שהועבר להורים על מנת להסתיר חלק מעבור של האדם ולעיתים מדובר ב"שקר לבן" כי התביישו לומר את האמת, בכל מקרה אין מחיר לאמת מבחינת מזמין החקירה וגם פה יכול החוקר הפרטי לתת מענה מצוין.

יש מקרים נוספים ורבים בהם יצטרך אדם חוקר פרטי במהלך חייו כמעט בכל תחום, אישות, כלכלי, אלמנטרי, ביטוח, עסקי ועוד ועוד וחשוב שבכל שאלה ידע הלקוח כי תמיד יוכל לפנת לחוקר ולהתייעץ עמו בכל נושא,

ברוב המקרים שיחה ויעוץ טלפוני אינם עולים כסף וחשוב לנצל זאת.