עם שכנים כאלה לא צריך אוייבים…

הונאת ביטוח – הסיפור שתושבת הצפון לעולם לא תשכח.

במשרדנו התקבלה קריאה מחברת ביטוח לחקור מקרה של גניבת רכב, רכב בשווי של כ100,000 ₪, בעלת הרכב הייתה אישה תושבת הצפון בגיל 65 ללא עבר פלילי ומדובר באישה ישרה לכל הדעות.

הגענו לכתובתה של האישה ונכנסנו לביתה לאחר שהודענו לה כי שלחו אותנו לחקור את הגניבה של רכבה.

התיישבה לפנינו ואמרה שהיא מאוד אהב האת הרכב שלה והלוואי לדבריה אם היו רק מחזירים לה אותו וקשה לה מאוד בלי רכב, היא אלמנה ואין לה מי שיסיע אותה ממקום למקום.

לאחר מכן סיפרה בקפדנות ובדייקנות מה עשתה לאורך כל שעות היום מהבוקר ועד לרגע גניבת הרכב ולאחר מכן את סדר הפעולות שאת רובן בדקנו ואימתנו כי אכן לא שיקרה וביצעה.

למשל סיפרה כי התקשרה ישר לבן הגדול שלה ושוחחה עמו מספר דקות וסיפרה לו על הגניבה,.

בפירוט השיחות שהגישה לנו הבחנו כי באמת שוחחה עם בנה כמו שאמרה ולאחר מכן התקשרה למשטרה ועוד מספר פרטים שסיפרה במהלך החקירה אשר אומתו כנכונים.

ממצאי החקירות בשטח

לאחר שסיימנו את החקירה הפרונטאלית ירדנו במדרגות בבניין מגוריה ונתקלנו באדם כבן 80 שמתגורר בקומה הראשונה בבניין מגוריה של הנדון.

ביקשנו ממנו רשות לשוחח עמו מספר דקות בתוך ביתו, הוא מיד הסכים והזמין אותנו פנימה.

בשיחה עמו הבין כי אנחנו חוקרים מטעם חברת הביטוח והגענו לחקור את אירוע גניבת הרכב, סיפר כי על הרכב היה מודעת "למכירה" כבר חודש ימים עד היום בו הרכב נגנב.

אותו אדם ידע לומר לנו בוודאות כי ביום בו נגנב הרכב הוא ירד למטה ועדיין ראה את השלט "למכירה" על החלון האחורי של הרכב, ממצא זה סתר לחלוטין את מה שאמרה האישה לה נגנב הרכב כי הרכב שימש אותה נאמנה והיא מאוד אהבה אותו.

לאחר מכן אמר כי בליל הגניבה שמע רעשים במדרגות וכשהסתכל בעינית ראה אדם עולה למעלה ויורד ולאחר כשעתיים שוב אותו אדם עלה למעלה לכיוון ביתה של האישה וירד לאחר מספר שניות.

חומר זה התיישב לנו עם הדעה כי אדם מסוים הגיע לביתה של האישה, לקח ממנה את מפתחות הרכב, הסיע את הרכב למקום בו ניתן יהיה לפרק אותו ולהעבירו לשטחים והחזיר לה את המפתחות לאחר כשעתיים.

עוד עלה החשב בעקבות המידע המסוים אותו נתן לנו האיש המבוגר שהאישה רצתה למכור את רכבה למרות שהיא סיפרה לנו בחקירה דבר אחר.

לאחר חשיבה מעמיקה החלטנו ללכת על כל הקופה.

פעילות משרד קואניטין חקירות בשטח

ארגנו שני דיסקים ריקים, שמנו אותם במעטפה וכתבנו עליהם, גניבת רכב מיום… וכתובת ביתה של האישה.

חזרנו אל האישה לאחר שלושה ימים.

הפעם דיברנו בטון מעט יותר אסרטיבי ושמנו את המעטפה שבפנים כמובן הדיסקים היו ריקים, ראינו אותה מסתכלת במבט חשדני ומפוחד על אותם דיסקים.

בשיחה פתחנו עם מספר חוקים בעניין העלמת רכב ומסרנו לה שבמקרים כאלה אסור לה להסתכן שכן מדובר בעבירת הונאת ביטוח שזו עבירה פלילית,

לפני שהתחילה לדבר המשכנו בחקירה ואמרנו לה שחברת הביטוח לא תגיש תלונה במשטרת ישראל אם לא תובעים אותה (את חברת הביטוח) ואם יש משהו שהיא רוצה לספר לי זה הזמן כי אחרי שאנחנו יוצאים מדלת ביתה אין דרך חזרה.

חשוב לציין בשלב זה כי עשינו את המעשה ה"מאיים" מעט כי תחושות הבטלן שלנו והממצאים הובילו לכך שהייתה "קומבינה" על חברת הביטוח מצדה של האישה.

במשך המונו

לוג שלנו עם האישה הבחנו בהבעות פניה מתחילות ליפול ולאחר מספר שניות ביקשנו את תגובתה ושתחשוב טוב לאן היא מתכוונת להמשיך.

האישה החלה לבכות ואמרה כי היא רוצה שאחתום לה שלא נפנה למשטרה ומכאן הסיפור התגלה.

בנה הגדול ארגן את הבחור שהגיע לאסוף את הרכב שלה לשטחים במטרה לקבל את הכסף מהביטוח, כמובן שלאישה לא ממש ידע בנושאים אלו והיא נפלה קורבן שהסכים לשתף פעולה עם בנה במטרה לעשות קצת כסף מחברת הביטוח.

האישה התנצלה ואמרה כי היא מוכנה לוותר על הכול ואינה מוכנה להסתכן בעבירה פלילית, באותו רגע חתמה על משיכת תביעה מחברת הביטוח וכמובן שלחברת הביטוח אין כרגע עניין לתבוע את האישה ולהתלונן במשטרה.

הכסף בסופו של דבר לא הגיע, הרכב הועבר לשטחים והאישה לא ראתה את הכסף ולא את הרכב.

חשוב לזכור – בכל סיפור בו מעורבים יותר מאדם אחד, הצדק יכול להתגלות בחקירה טובה.

לסיכומו של עניין

שום כסף לא שווה את המתח והלחץ אותו עברה האישה המסכנה, הסיכון בעבירה פלילית והתעסקות עם גורמים עברייניים אף פעם לא נגמר בטוב.

וכשקואנטין חקירות נמצאים בחקירה אז אל תנסה לברוח כי "תמות" עייף.

לשירותכם

שמוליק ממן

קואנטין חקירות

0527074446