ביטקוין – הכסף הגדול והחקירות הפרטיות ביטקוין הוא מטבע וירטואלי אשר אינו כפוף למדינה מסוימת או לממשלה

מטבעות הביטקוין הביאו איתן הזדמנויות גדולות ועימם באים גם הנוכלים הרבים שמנצלים את הכסף הרב לטובת מעשי נוכלות מתוחכמות והפלת אלפי אנשים בפח, לפני מספר חודשים התקבלה במשרדינו שיחה מבחור צעיר מאזור המרכז שהשקיע כ- 50,000 ₪ במטבעות הביטקוין, הבחור לא ממש הבין בעסקים אלא שמע מחברים על ההזדמנות לצבור כספים דרך מניית ביטקוין. הבחור סיפר על עסקה שעשה עם אדם מסוים. אמר כי התקשר אליו בחור רהוט מאוד ששוחח עמו והציע לו להגדיל את סכום הביטקוין שברשותו, בתחילה הבחור הצעיר חשש ולא הבין איך יוכל לעשות זאת, אותו אדון הציע לו את העסקה הבאה – להעביר סכום של 10000 ₪ לחשבון ארנק ביטקוין, שם הכסף יועבר לטובת פרסומות של חשבונות טוויטר אינסטגרם ופייסבוק ומרווחי המכירות יוכל להרוויח במהרה כ10000 ₪ נוספים על מה שהשקיע וזאת בתוך פחות מחודש ימים. הבחור הצעיר שלא ממש הבין את עולם הביטקוין ובכלל את עולם הפרסום והרשת , הסכים והעביר מיד 10,000 ₪ במטבעות ביטקוין לחברת ארנק. עבר שבוע עברו שבועיים, דממת אלחוט, האדון הנוכל נעלם כאילו לא היה, חברת הארנק שאליה העביר הבחור הצעיר את הכסף כבר לא הייתה קיימת והכסף נעלם.

  • מה יכולנו לעשות ? לאתר בעליי הקו שאותו קנה, מיקום שממנו הוא קנה ואיך שילם עבור הטענת השיחות ומשם להמשיך להרחבת החקירה.
  • לאתר בעלי חשבון בנק, לנסות להוציא וידאו בשיתוף פעולה עם קב"ט הבנק ובכך להגיע לקצה חוט בעקבות הנוכל.

 

מה עשינו בפועל

  • כמובן שנכולות מסוג זה היא מורכבת והנוכל חשב כמעט על הכל כלומר קו ללא בעלים, חשבון בנק ביטקוין ללא בעלים פרופיל פייסבוק עסקי ואינסטגרם מזוייף וכו'
  • חקירות מסוג זה לרוב עוברות את סכומי ההשקעה , כלומר במקרה זה על מנת להגיע לנוכל הביטקוין היה על הבחור שנעקץ להשקיע סכום של כ15000 ₪ בגלל מורכבות החקירה.

 

 

לסיכומו של דבר

  • בסופו של יום התברר כי הבחור הוא תושב שטחים ומושך את הכספים מבנק מקומי בשטחי הרשות הפלסטינאית. יש לשים לב לכל שיחת טלפון חשודה שמקבלים ולבדוק את הדברים לעומק ולא לסמוך כל כך מהר על אנשים בעיקר שמדובר בעסקאות עם רווחים גדולים בזמן כל כך קצר.